Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Paletka rozświetlająca od Too Faced (należącego do koncernu Estee Lauder) to zestaw do makijażu. Nasza analiza od strony graficznej wygląda trochę inaczej – mamy po dwa wykresy dla parametru bezpieczeństwa oraz %natury – wspólny dla różu i bronzera (mają ten sam skład – różnią się napigmentowaniem) oraz dla rozświetlacza. Opis po prawej stronie dotyczy niepowtarzających się składników całej paletki.

Mamy więc 28 różnych składników, które należą w większości do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia (ok. 80-90%). Gorzej wypadają tutaj róż i bronzer, które zawierają PTFE (teflon) – składnik z najwyższą notą w tym parametrze. Pełni on rolę wypełniacza oraz tworzy warstwę ochronną; może być toksyczny podczas wdychania, możliwe jest jego zanieczyszczenie toksycznym kwasem perfluoroctowym (pozostałość po syntezie tego polimeru). W rozświetlaczu za najbardziej niebezpieczny dla zdrowia składnik uznaje się Parfum (róż i bronzer są również perfumowane).

W %natury również najlepiej wypada rozświetlacz – 61% składników występuje naturalnie w przyrodzie. Zgodnie z nazwą kosmetyku, zawiera on wyciąg z owoców brzoskwini, który ma nadawać zapach oraz dawać korzyści skórze (zawiera on wiele witamin, minerałów i kwasów organicznych, nawilża i odżywia skórę). Niestety składnik ten znajduje się praktycznie na ostatnim miejscu listy składników (niżej są co prawda barwniki, ale je zwyczajowo wymienia się jako ostatnie), także zalety jego oddziaływania na skórę raczej nie będą wielkie.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (11 votes, average: 9,18 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Smashbox Contour Kit zestaw do modelowania twarzy https://bit.ly/2PlBOdb

– Pomadka nawilżająca Smart Lips od Golden Rose https://bit.ly/2NyyURi

– Róż mineralny Romantic od Annabelle Minerals https://bit.ly/2yuOBTm

 

Data analizy: 27.09.2018