TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Bioderma to jeden z wiodących producentów kosmetyków do zadań specjalnych, chwalący się patentami. Podobnie jest w przypadku boostera (zgodnie ze wskazaniem należy go stosować po oczyszczeniu twarzy, ale przed nałożeniem kremu).
W składzie wg INCI widnieje 19 składników, które prawie równo dzielą się na te należące do grupy niskiego i średniego zagrożenia dla zdrowia. Najwyższe noty 4/10 przypisuje się 4 substancjom: kwasowi salicylowemu (może wywoływać alergie, podrażnienia oraz zwiększoną wrażliwość na działanie promieniowania UV, spełnia funkcje keratolityczne), Sodium Metabisulfite (konserwant, może być przyczyną alergii skórnej) oraz fenoksyetanol i kompozycja zapachowa Parfum.
%natury nie przekracza połowy. Mamy jeden ekstrakt (o nim za chwilę), trochę składników pochodzenia roślinnego. Na drugim miejscu w składzie znajduje się pochodna silikonu PEG-11 Methyl Ether Dimethicone, będąca emulgatorem.
W składzie znajdziemy aż 5 konserwantów:
glikol butylenowy i kwas salicylowy (mają właściwości konserwujące, ale tutaj pełnią raczej inną rolę), Sodium Metabisulfite, Propyl Gallate (przeciwutleniacz oraz funkcje zapachowe) i fenoksyetanol. Jest również aż 6 substancji niewskazanych dla kobiet w ciąży.
Nie zawsze jest tak, że w składzie znajdujemy dokładnie to, co opisuje producent. I tak w informacjach o boosterze czytamy, że zawiera lipolicynę, która ma regulować pH skóry w obronie przed zakażaniem bakteryjnym odpowiedzialnym za trądzik. W składzie nie ma takiej substancji (chyba, że chodzi o lipoglicynę, która w nomenklaturze INCI to Capryloyl Glycine i który w składzie jest obecny – wykazuje działanie przeciwtrądzikowe – przeciwbakteryjne i przeciwzapalne), odnieśmy się więc do podawanych przypisów literaturowych. Tam mowa jest o kwasie glikolowym, który ma obniżać pH (brak w składzie) i erytromycynie (czyli antybiotyku, brak w składzie). Z kolei dzięki patentowi Fluidactiv regulowana ma być praca gruczołów łojowych (w referencjach nie podano numeru patentu, a sama nazwa to tylko zastrzeżony znak towarowy, nie można więc łatwo i jednoznacznie stwierdzić, z czego się składa). W składzie wg INCI znajdziemy zatem OPATENTOWANY KOMPLEKS D.A.F (Dermatological Advanced Formulation), pod którym kryje się mieszanina cukrów: mannitolu, ksylitolu i ramnozy oraz Fructooligosaccharides (są osobną pozycją w składzie). Glukonian cynku (Zinc Gluconate) oraz witamina B6 (INCI – Pyridoxine HCl) również wpływają na pracę gruczołów produkujących sebum, zmniejszając jego ilość.
Ekstrakt z grzybów Fomes Officinalis wspólnie z glikolem butylenowym tworzą składnik kosmetyczny pod handlową nazwą m.in. Pore Reducyl (MMP International), który ma zwężać pory. Fomes to rodzaj grzybów do których zaliczamy np. hubę drzewną. Ekstrakt zawiera m.in. kwas agarowy, który ma działanie ściągające.
Skład nie wydawał się na pierwszy rzut oka zagadkowy, ale czasem o innych rzeczach czytamy w opisie, a inne znajdujemy na liście INCI. Większość składników ma działanie przeciwtrądzikowe, więc booster ma realne szanse na wspomaganie pielęgnacji cery tłustej.
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(11 votes, average: 9,18 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)
- Średnia ocena użytkowników: 4,1/ 5 (7 recenzji)
- Link do portalu wizaz.pl: https://bit.ly/2OOuTpa
- Wybrane zalety:
– zwęża pory,
– nawilża,
– bardzo wydajny
- Wybrane wady:
– zwiększa ilość wyprysków
Nasz komentarz do oceny użytkowników wizaz.pl:
Ilość składników zwężających pory jest duża – stąd efekt.
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– PMF POREfectionist emulsja zmniejszająca pory od Bandi https://bit.ly/2EiPkKf
– Pasta oczyszczająca do twarzy Liście Manuka od Ziaji https://bit.ly/2PvK0DY
– Kojący krem nawilżający Effaclar H do cery tłustej od La Roche – Posay https://bit.ly/2NAB28b
Data analizy: 21.09.2018
Dodaj komentarz