Źródło zdjęcia: link
Lubię to!

Wiemy już, że substancji zapachowych stosowanych w kosmetykach, które mogą wywoływać uczulenie, jest znacznie więcej, niż 26, których dotyczą regulacje prawne w Unii Europejskiej. Skąd możemy dowiedzieć się o nich więcej? Pomocna może być strona IFRA, czyli międzynarodowej organizacji non-profit, zrzeszająca producentów i dystrybutorów substancji zapachowych. Nie stanowi ona jednak prawa, ale publikuje wytyczne, opinie, rekomendacje, których powinni przestrzegać jej członkowie.

Na podstawie badań Research Institute for Fragrance Materials, wydaje opinie o danych związkach i ekstraktach zapachowych. W ogólnodostępnej bazie (https://bit.ly/2P8n1iC) znajdziemy informacje o substancjach – ewentualnych dopuszczalnych stężeniach i niepożądanych efektach, które mogą wywoływać. Na przykład dla Angelica Root Oil, stężenie olejku w produktach pozostających na skórze nie powinno przekraczać 0,8%, wywołuje on efekt fototoksyczny.

Na podstawie ilościowej oceny ryzyka, IFRA wyróżniła 11 kategorii dla substancji zapachowych, dla których określono bezpieczny poziom udziału substancji zapachowych.

 

OCEŃ CIEKAWOSTKĘ:
(1 gwiazdka -ciekawostka zupełnie mi się nie podobała,
10 gwiazdek – rewelacyjna ciekawostka, proszę o więcej takich tematów)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (27 votes, average: 8,41 out of 10)

Loading...

ŹRÓDŁA:

1. EU a IFRA klik  

2. Strona internetowa IFRA klik