TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
W suchej skórze brakuje lipidów, które pełnią rolę nawilżającą i ochronną. Jest ona wówczas znacznie bardziej podatna na podrażnienia. Dla tego problemu skórnego Bioderma stworzyła olejek do kąpieli Atoderm.
Olejek zawiera 21 składników. Należą one do grupy niskiego (71%) i średniego zagrożenia dla zdrowia. Najwyższą ocenę 4/10 uzyskały 2 składniki – kompozycja zapachowa Parfum (możliwość wystąpienia reakcji alergicznych – jedyna taka substancja w składzie tego olejku, nieznany skład jakościowo – ilościowy) oraz PEG-7 Glyceryl Cocoate, który jest substancją myjącą i jednocześnie renatłuszczającą. Jak dla każdego składnika zawierającego w nazwie „PEG” istnieje ryzyko skażenia tej substancji toksycznymi 1,4-dioksanem lub tlenkiem etylenu podczas produkcji.
52% składników może występować naturalnie w przyrodzie. Będą to przede wszystkim cukry roślinne: mannitol, ksylitol, ramnoza i Fructooligosaccharides (łańcuchy fruktozy), które nawilżają oraz kondycjonują skórę. Niacinamide to inna nazwa witaminy PP (znanej również jako witamina B3), która bierze udział w syntezie lipidów, a więc może pomóc w odbudowie ochronnego płaszcza lipidowego skóry.
Kosmetyk ten nie zawiera konserwantów. Funkcje przeciwutleniaczy (mających chronić przed utlenianiem, czyli psuciem się zawartych lipidów) spełniają Tocopherol i Ascorbyl Palmitate, czyli witamina E i rozpuszczalna w tłuszczach witamina C.
Produkt zawiera kompleks Skin Barrier TherapyTM. Są to estry (powstałe z połączenia alkoholu oraz kwasu tłuszczowego), które mają zapobiegać wnikaniu alergenów w głąb skóry oraz adsorpcji Staphylococcus aureus, bakterii najczęściej odpowiedzialnej za podrażnienia skóry (mechanizm działania przeciwbakteryjnego nie jest do końca znany, ale przypuszcza się, że substancje te powodują przerwanie błony komórkowej bakterii). Estrami są: Glyceryl Oleate oraz polioksyetylenowane: PEG-7 Glyceryl Cocoate i PEG-90 Glyceryl Isostearate (glyceryl – od gliceryny, która od względem chemicznym jest polialkoholem). PEGów używa się, ponieważ dobrze rozpuszczają substancje oraz zwiększają lepkość produktu. W przypadku normalnej skóry nie powinny powodować podrażnień i są uznawane za generalnie bezpieczne (np. w raportach oceny bezpieczeństwa CIR). To, co może budzić nasze wątpliwości, to potencjalne skażenie wcześniej wspomnianym dioksanem czy tlenkiem etylenu, które już są toksyczne. W olejku zastosowano również łagodne substancje myjące: Sodium Cocoamphoacetate, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside.
Atoderm ma zawierać 33% lipidów, co raczej potwierdza lista INCI – substancje o tym charakterze znajdują się na początku składu. Producent nie wybrał naturalnych olejków, ale estry kwasów tłuszczowych pochodzących z oleju kokosowego i słonecznika. Skład raczej bezpieczny, „przyczepić” można się do PEGów i Polysorbate 20 (surfaktant).
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(10 votes, average: 9,10 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)
- Średnia ocena użytkowników: 4,8/ 5 (73 recenzje)
- Link do portalu wizaz.pl: https://bit.ly/2L3MZWL
- Wybrane zalety:
– łagodny,
– uczucie miękkiej skóry po kąpieli,
– delikatny zapach
- Wybrane wady:
– wysoka cena,
– nie zmywa większych zabrudzeń
Nasz komentarz do oceny użytkowników wizaz.pl:
Produkt nie jest raczej przeznaczony do „domywania zabrudzeń”, ale codziennej pielęgnacji (w ramach rutynowej toalety) skóry suchej i podrażnionej.
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Dziurawiec żel pod prysznic YOPE https://bit.ly/2MBfRBZ
– Le Petit Marseillais Malina i Piwonia żel pod prysznic https://bit.ly/2MuA7Fh
– Bioderma Sensibio H2O płyn micelarny https://bit.ly/2lKBAvM
Data analizy: 18.07.2018
Dodaj komentarz