TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Producenci obiecują wiele, gdy opisują swoje produkty. Na przykład najwyższy możliwy – ultra – poziom nawilżenia przy stosowaniu kremu Dermedic HYDRAIN3, poprzez uzupełnianie braków wody w skórze i ograniczenie TEWL (o TEWL pisaliśmy już dla Was tutaj https://bit.ly/2u12xPI).
Krem to 20 składników, które należą do wszystkich grup zagrożenia dla zdrowia. Najwięcej z nich (60%) niesie niskie ryzyko dla użytkownika, ale jeden składnik – DMDM Hydantoin (7/10) określony został jako wysokiego zagrożenia. Jest to konserwant, mogący wywoływać alergie skórne lub podrażnienia oraz uwalniać toksyczny formaldehyd. Nie brzmi przyjemnie, mimo że maksymalne dopuszczalne stężenie tego związku wynosi 0,6%.
Dla tych, którzy szukają w kosmetykach naturalnych składników, nie ma dobrych informacji. %natury to zaledwie 35%.
Najważniejszym składnikiem, występującym w przyrodzie, jest hialuronian sodu, który w przemyśle kosmetycznym wytwarzany jest w procesach produkcji mikrobiologicznej. Jest to substancja dająca efekt nawilżenia, ponieważ tworzy na powierzchni skóry film. Ze względu na to, że jest to związek wielkocząsteczkowy, nie ma zdolności penetracji w głąb skóry, dlatego przeświadczenie o „dogłębnym” nawilżaniu poprzez wiązanie wody w skórze przy aplikacji powierzchniowej jest pewnym nadużyciem (prawdą jest, że hialuronian może pochłonąć nawet do 1000 razy więcej wody, niż jego masa, ale składa się na to wiele czynników). Tutaj mamy do czynienia podobno z krótkimi łańcuchami hialuronianu (choć wówczas powinno się raczej stosować sformułowanie „hydrolyzed”) w kompleksie z betainą (zawiera glicynę – aminokwas wchodzący w skład NMF – naturalnego czynnika nawilżającego), pod nazwą Aqualare.
Drugim z konserwantów w tym kremie jest Iodopropynyl Butylcarbamate, również potencjalny alergen. Jego stężenie w produktach pozostających na ciele nie może przekraczać 0,01% i zakazane jest jego używanie w balsamach do ciała (produktach aplikowanych na dużą powierzchnię ciała) i kosmetykach dla dzieci poniżej 3 roku życia (z wyjątkiem produktów do kąpieli). Jest to substancja wyższego ryzyka, ponieważ zawiera jod, który w czystej postaci może wywoływać silne podrażnienia przy kontakcie ze skórą. W opisie producent zapewnia, że krem nie zatyka porów, jednak obecnych jest 7 składników komedogennych, w tym mocznik, Isocetyl Stearate czy polimer akrylowy.
Główną substancją nawilżającą w kremie jest mocznik, który pełni te rolę w warunkach fizjologicznych. Mocznik zmiękcza i wygładza skórę. Naturalnym składnikiem jest również skwalen, wchodzący w skład płaszcza lipidowego skóry. Emolientami filmotwórczymi są Caprylic/Capric Triglyceride, Isocetyl Stearate, alkohol cetylowy, C13-14 Isoparaffin. Triethanolamine jest silnie zasadowa (używana do kontroli pH produktu), dlatego może działać drażniąco. Za konsystencję odpowiadają akrylany i poliakrylamid.
Krem może nie jest najbardziej naturalny, ale skład jest dość ciekawy. Choć wątpliwości wzbudzą na pewno konserwanty.
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(11 votes, average: 8,36 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)
- Średnia ocena użytkowników: 4,3/ 5 (171 recenzji)
- Link do portalu wizaz.pl: https://bit.ly/2HMIycf
- Wybrane zalety:
– przyjemna konsystencja,
– nawilża,
– szybko się wchłania
- Wybrane wady:
– zapycha pory,
– mała wydajność
Nasz komentarz do oceny użytkowników wizaz.pl:
Obecność kilku związków komedogennych powoduje jednak zapychanie porów, wbrew deklaracjom producenta.
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Herla Gold Supreme krem przeciwzmarszczkowy https://bit.ly/2pd5RF6
– Kojący krem nawilżający Effaclar H do cery tłustej https://bit.ly/2NAB28b
– Alantan Dermoline lekki krem z 5% pantenolu https://bit.ly/2N9XAg6
Data analizy: 14.06.2018
Dodaj komentarz