TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Demakijaż to jedna z rutynowych czynności pielęgnacyjnych, którą wykonuje codziennie większość kobiet. Dlatego sprawdziliśmy, jak wygląda skład nagradzanego lekkiego olejku do demakijażu MIYA mySUPERskin. Kosmetyk ten zdobył złoto w kategorii najbardziej perspektywiczny debiut – pielęgnacja twarzy w rankingu Perły Rynku Kosmetycznego 2018 oraz zdobył nagrodę czytelniczek w grupie kosmetyków naturalnych konkursu Cosmopolitan Prix de Beauté 2018.
Olejek zawiera 10 składników, z których 70% należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, a pozostałe – średniego. Te trzy składniki to octan tokoferolu (witamina E), kompozycja zapachowa Parfum oraz limonen. Ostatnia substancja należy do grupy alergenów zapachowych. Ponieważ została wymieniona w składzie, jej zawartości wynosi co najmniej 0,01%.
Jak na kosmetyk naturalny, %natury nie wypada zachwycająco.
„Na plus” zaliczyliśmy olejki: ze słodkich migdałów (Prunus Amygdalus Dulcis Oil, bardzo łagodny, polecany do skóry wrażliwej, ale komedogenny), z pestek moreli (Prunus Armeniaca Kernel Oil, nie uczula i nie podrażnia, ale może zatykać pory), z pestek malin (Rubus Idaeus Seed Oil, przeciwzapalny i zapobiegający powstawaniu zaskórników) i abisyński (Crambe Abyssinica Seed Oil, działanie ochronne). Olejki te mają również działać oczyszczająco, ponieważ większość zanieczyszczeń na skórze, resztki makijażu, sebum, mają charakter lipofilowy. A zgodnie z zasadą podobne rozpuszcza się w podobnym, będą one usuwać to, co niepożądane na skórze. Olejki te są również emolientami, a więc wpływają na odczucie nawilżenia skóry.
Produkt nie zawiera konserwantów (ale przeciwutleniająco, czyli zapobiegająco psuciu się tłuszczów), działa witamina E. Komedogenne, oprócz już wymienionych olejków, mogą być Decyl Oleate (poprawia właściwości aplikacyjne) oraz Polyglyceryl-3 Diisostearate, który można zaliczyć do substancji myjących i emulgatorów. Sorbitan Laurate odpowiada za lepkość produktu.
Olejki do demakijażu usuwa się następnie ciepłą wodą. Ponieważ nie zawierają klasycznych surfaktantów, są łagodniejsze dla skóry.
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(10 votes, average: 9,10 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)
- Średnia ocena użytkowników: 3,1/ 5 (17 recenzji)
- Link do portalu wizaz.pl: https://bit.ly/2MAoptG
- Wybrane zalety:
– nawilża,
– dobrze zmywa makijaż,
– wydajny
- Wybrane wady:
– nie zmywa się po użyciu,
– rzadka konsystencja,
– lepki
Nasz komentarz do oceny użytkowników wizaz.pl:
Olejki w składzie wpływają na poczucie nawilżenia skóry. Zawartość substancji lipofilowych może utrudniać jednak zmycie kosmetyku samą wodą.
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– BIOLIQ oczyszczający żel do mycia twarzy https://bit.ly/2N9x1aP
– tołpa dermo face physio żel do mycia twarzy i oczu https://bit.ly/2tPd0NY
– Lavera Basis Sensitiv żel do mycia twarzy https://bit.ly/2KkXSCY
Data analizy: 28.06.2018
Ten olejek zachwalany jako lekki i hydrofilowy do spłukania tylko wodą.. to tragedia, nie chce schodzić nawet z rąk. Skąd te nagrody? Na wizażowym KWC tez widzę takie opinie. Cała marka jest przereklamowana, zwłaszcza ten olejek i kremy. Mają przyjemną mgiełke różaną (niby esencja), ale jest mała i droga.