Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Cera tłusta = cera problematyczna. Nie znaczy to jednak, że taka skóra nie potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Dla tego przeznaczenia La Roche-Posay stworzyło krem Effaclar H.

Krem tworzy 22 składniki, które w blisko 70% należą do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia (pozostałe – średniego). Najwyższą ocenę (5/10) uzyskała trietanoloamina, w skrócie TEA. Jest to związek pełniący funkcję regulatora pH oraz maskujący niepożądane zapachy. Jest nie tylko komedogenna, ale również może powodować alergie skórne, szczególnie przy użyciu w okolicy oczu i ust, może prowadzić do wystąpienia przesuszenia skóry. Należy zwrócić uwagę, aby nie używać jej z produktami zawierającymi czynniki nitrozujące, ponieważ możliwe jest wtedy powstawanie kancerogennych nitrozoamin.

%natury nieznacznie poniżej połowy. Do związków, które występują naturalnie w przyrodzie można zaliczyć m.in. skwalen (działanie przeciwbakteryjne i regulujące pracę gruczołów łojowych), będący składnikiem lipidów skórnych oraz Bisabolol (przeciwzapalny, przeciwłojotokowy, przeciwbakteryjny), który znajdziemy np. w olejku rumiankowym.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (9 votes, average: 8,00 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Lekki krem brzozowy Sylveco https://bit.ly/2N6BoDo

– Garnier Beauty Balm Perfector krem BB https://bit.ly/2yS7Czb

– Róża krem nawilżający do twarzy Marion https://bit.ly/2L9Odvu

Data analizy: 18.07.2018