TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Z serią Róża firmy Marion już się zetknęliśmy (link do naszej analizy różanego kremu na dole). Dziś będziemy sprawdzać, jak wygląda oczyszczający żel do twarzy.
Kosmetyk zawiera aż 30 składników, należących do wszystkich trzech grup zagrożenia dla zdrowia. Choć większość (ok. 60%) kwalifikuje się do grupy niskiego ryzyka. Dwie substancje wysokiego zagrożenia to konserwanty (a jest ich tu aż 7!) – DMDM Hydantoin i Methylisothiazolinone. Oba mogą powodować alergie skórne. Pierwszy z nich może uwalniać toksyczny formaldehyd. Drugi stosuje się wspólnie z pochodną chlorową, a maksymalne stężenie nie może przekraczać 0,0015%. DMDM Hydantoin może również być stabilizatorem takiej mieszaniny.
%natury nie przekracza połowy (47%). Obecnych jest tylko kilka ekstraktów kwiatowych: z jaśminu (zmiękcza skórę i nawilża głębsze warstwy skóry właściwej), stokrotki (zmniejsza zaczerwienienia i goi) oraz róży stulistnej i damasceńskiej (przeciwzapalny i łagodzący, nawilżające, przeciwbakteryjne). Jako zagęstników użyto syntetycznych polimerów akrylowych (pod postaciami trzech różnych składników), ale obecna jest również guma ksantanowa, będąca składnikiem naturalnym (więcej o produkcji gumy ksantanowej w naszej ciekawostce https://bit.ly/2N5fPTn).
Blisko 1/4 składników stanowią konserwanty. Oprócz już wspomnianych w składzie znajdziemy jeszcze benzoesan sodu i sorbinian potasu, fenoksyetanol i kwas benzoesowy. Większość z nich może wywoływać alergie skórne, a trzy wskazywane są jako potencjalne substancje kancerogenne.
Jako że jest to żel oczyszczający, mamy tutaj substancje myjące – Sodium Laureth Sulfate (może podrażniać), Cocamidopropyl Betaine (alergen roku 2004), PEG-7 Glyceryl Cocoate (również renatłuszczająca) i Coco-Glucoside (łagodzi drażniące działanie innych surfaktantów). W składzie jest również regenerujący pantenol, glukonolakton (ma działanie keratolityczne, ale jest dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą, silnie nawilża) i glukonian wapnia (łagodzący i przeciwzapalny). Dwa ostatnie są jednak w małym udziale (ponieważ występują na liście INCI po sorbinianie potasu, którego maksymalnie może być 0,6%).
Skład żelu nie wywołał naszego zachwytu, ale może Wy macie inne opinie związane z jego używaniem?
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(8 votes, average: 8,88 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)
- Średnia ocena użytkowników: 4/ 5 (3 recenzje)
- Link do portalu wizaz.pl: https://bit.ly/2JSAR9w
- Wybrane zalety:
– delikatny,
– usuwa makijaż,
– nie wysusza
- Wybrane wady:
– brak
Nasz komentarz do oceny użytkowników wizaz.pl:
Mimo zastosowania dość drażniącego surfaktantu głównego – Sodium Laureth Sulfate, użytkownicy nie zgłaszają podrażnień (obecność substancji łagodzących).
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Róża krem nawilżający do twarzy Marion https://bit.ly/2L9Odvu
– Nivea żel do mycia twarzy algi oceaniczne i Hydra IQ https://bit.ly/2Kw0flE
– Rumiankowy żel do twarzy Sylveco https://bit.ly/2IyrVl1
Data analizy: 15.06.2018
Dodaj komentarz