Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

PORÓWNANIE Z INNYMI PRODUKTAMI:
Zobacz porównanie 20 pozostałych produktów do opalania, jakie dla Was przeanalizowaliśmy 😎
LISTA RANKIGOWA

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Dzieci powinny znajdować się pod szczególną ochroną przeciwsłoneczną. Kto jak kto, ale wydaje się, że Włosi powinni znać się rzeczy, dlatego sprawdzimy, jak wypada przeciwsłoneczny krem dla dzieci od Bubble&CO, prosto z Italii.

Pierwsza dobra wiadomość jest taka, że aż 92% składników należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia. 2 składniki, którym przypisano ocenę 3/10 i dlatego kwalifikują się jako średniego ryzyka, to fizyczne filtry UV – tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu. Zapobiegają one wnikaniu szkodliwego promieniowania w głąb skóry, ponieważ je odbijają.

Wysoki jest również %natury – 81%. W składzie znajdziemy dużo olejków, które wspomagają procesy ochrony przeciwsłonecznej (zawierają przeciwutleniacze oraz są emolientami): z otrębów ryżowych, lniany, słonecznikowy, arganowy, jojoba, pongamia czy oliwę z oliwek i pongamol. A praktycznie wszystkie składniki, mają pochodzenie roślinne, nawet jeśli samodzielnie w naturze nie występują.

Krem nie zawiera konserwantów chemicznych. Przed zepsuciem się kosmetyku chronią naturalne substancje przeciwutleniające z wymienionych wyżej olejów. Antyseptykiem jest także Bisabolol czy ekstrakt z kwiatów rumianku. Produkt jest nieperfumowany, nie zawiera pochodnych ropy naftowej ani silikonów, zawiera kilka substancji komedogennych. Wszystkie składniki są dobrze tolerowane przez skórę i nie podejrzewa się ich o działanie alergenne (oprócz dwutlenku tytanu), co ma ogromne znaczenie w przypadku kosmetyków dla dzieci, które jak wiemy mają znacznie delikatniejszą i bardziej podatną na wysuszenie skórę.

Krem ma przede wszystkim bezpieczny i przyjazny dla dzieci skład, jednocześnie zapewniający składniki ochrony przeciwsłonecznej. Mineralne filtry są wspomagane naturalnymi (więcej znajdziecie w naszej ciekawostce https://bit.ly/2mr20TD). To wydaje się naprawdę ciekawy produkt z grupy kosmetyków ekologicznych.

My pod względem bezpieczeństwa składu polubiliśmy ten produkt. Natomiast: Jak działa? Czy spełnia swoją funkcję podstawową? I czy jesteście zadowoleni z tego produktu?, tym podzielcie się z nami w komentarzach poniżej bądź na stronie facebook’owej.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (9 votes, average: 9,00 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Nivea Baby Pure&Sensitive łagodzący żel do mycia https://bit.ly/2IAMEVl
– BIO IQ Pure Organic żel do mycia dla dzieci https://bit.ly/2KAKdXE
– I love my baby wash łagodny żel do mycia dla dzieci https://bit.ly/2tD16aA

Data analizy: 17.07.2018