Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Tonik do twarzy to jeden z kosmetyków przez wiele osób uważany za „obowiązkowy”. Jego zadaniem jest oczyszczanie, nadawanie odpowiedniego pH oraz przywracanie świeżego wyglądu. Dziś przyjrzymy się tonikowi Benton Snail Bee High Content Skin.

Produkt zawiera 23 składniki, wszystkie z grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia. Najwyższą notą 2/10 opisano glicerynę. Prawda, że jednolicie zielony pasek, obrazujący podział składników według ryzyka dla naszego zdrowia, cieszy?

%natury zasługuje na wyróżnienie – najwyższy – 96% wśród dotychczasowych analiz (zwrócę uwagę, że do tej pory tylko 2 kosmetyki przez nas zanalizowane miały wartość tego parametru powyżej 90%, w tym żel do mycia twarzy Wash – 94%). Jedynym składnikiem niewystępującym naturalnie w przyrodzie jest pantenol, ale to przecież też miła dla skóry substancja. Większość substancji ma pochodzenia roślinne, ale jest też kilka odzwierzęcych: filtrowany śluz ślimaka (Snail Secretion Filtrate) – kryptozyna (przy niewłaściwym sposobie pozyskiwania ślimaki mogą wytwarzać toksyczną limozynę), jad pszczeli (Bee Venom) oraz epidermalny czynnik wzrostu (Rh-Oligopeptide-1).

Jako konserwant wyróżniliśmy ekstrakt z kory wierzby białej (Salix Alba Bark Extract), który traktuje się jako naturalny środek konserwujący ze względu na zawartość kwasu salicylowego. Alergię skórną może wywołać jad pszczeli, a silnie zapychać pory może wyciąg z listownicy palczastej (Laminaria Digitata Extract). Działanie kancerogenne wykazano dla ekstraktu z liści aloesu, ale dotyczy to tylko ekstraktów przed procesem koloryzacji. 3 składniki są niewskazane dla kobiet w ciąży: ekstrakt z porostu i wierzby oraz adenozyna. Kosmetyk nie jest perfumowany, nie zawiera pochodnych ropy naftowej ani silikonów.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Skin 79 Aloe Aqua Shooting Gel 99%:http://bit.ly/2mcXyZ4
– Wash łagodny żel do mycia twarzy: http://bit.ly/2AAa4pN
– EcoLab głęboko oczyszczająca pianka do mycia twarzy : http://bit.ly/2lZZenR

 

 

Data analizy: 20.01.2018