Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Nazwa kremu BB wywodzi się od „beauty balm”, czyli balsamu upiększającego. Zadaniem tego kosmetyku jest nie tylko wyrównywanie kolorytu skóry, ale również dbanie o jej stan. Jednym z kremów z tej kategorii jest krem marki Garnier, przeznaczony do skóry wrażliwej.

Niewielki krem, ale zawiera aż 35 składników. Należą one do grupy niskiego (71%) i średniego (29%) zagrożenia dla zdrowia. Najwyższą punktację 6/10 przypisano Ethylhexyl Methoxycinnamate, substancji pełniącej rolę filtra UV. Ocena ta wynika z faktu, że może prowadzić do powstawania nadmiaru wolnych rodników, które mogą wpływać na biologiczne szlaki sygnałowe w komórkach. Badania na modelu zwierzęcym wykazały również, że może działać podobnie jak hormony. Jest niewskazany dla kobiet w ciąży.

%natury wynosi 54%, czyli przeciętnie. Ale też nie ma co spodziewać się w kosmetyku „kolorowym” zbyt dużej naturalności 🙂 8 składników może mieć pochodzenie odzwierzęce, 12 – roślinne. Nie znajdziemy tu jednak żadnych ekstraktów roślinnych.

Substancje konserwujące są 3: fenoksyetanol, metylo- i etyloparaben. Maksymalne dopuszczalne stężenie pierwszego z nich to 1%, natomiast w przypadku, gdy mamy 2 parabeny, ich łączna zawartość nie może przekroczyć 0,8% (w przeliczeniu na kwas hydroksybenzoesowy). Parabeny te są metabolizowane do łatwo wydalanego produktu, czyli nie kumulują się w organizmie, ich działanie estrogenne jest nawet do 100 tys. razy słabsze, niż biologicznego estrogenu, a badania wykluczyły ich związek z powstawaniem raka piersi. Wszystkie te konserwanty mogą jednak powodować alergie skórne.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Lekki krem brzozowy Sylveco: http://bit.ly/2A5ul7P
– Nivea Creme: http://bit.ly/2hNtel5
– krem Nivea Soft: http://bit.ly/2x9jx9r

 

Data analizy: 06.12.2017