TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Nazwa kremu BB wywodzi się od „beauty balm”, czyli balsamu upiększającego. Zadaniem tego kosmetyku jest nie tylko wyrównywanie kolorytu skóry, ale również dbanie o jej stan. Jednym z kremów z tej kategorii jest krem marki Garnier, przeznaczony do skóry wrażliwej.
Niewielki krem, ale zawiera aż 35 składników. Należą one do grupy niskiego (71%) i średniego (29%) zagrożenia dla zdrowia. Najwyższą punktację 6/10 przypisano Ethylhexyl Methoxycinnamate, substancji pełniącej rolę filtra UV. Ocena ta wynika z faktu, że może prowadzić do powstawania nadmiaru wolnych rodników, które mogą wpływać na biologiczne szlaki sygnałowe w komórkach. Badania na modelu zwierzęcym wykazały również, że może działać podobnie jak hormony. Jest niewskazany dla kobiet w ciąży.
%natury wynosi 54%, czyli przeciętnie. Ale też nie ma co spodziewać się w kosmetyku „kolorowym” zbyt dużej naturalności 🙂 8 składników może mieć pochodzenie odzwierzęce, 12 – roślinne. Nie znajdziemy tu jednak żadnych ekstraktów roślinnych.
Substancje konserwujące są 3: fenoksyetanol, metylo- i etyloparaben. Maksymalne dopuszczalne stężenie pierwszego z nich to 1%, natomiast w przypadku, gdy mamy 2 parabeny, ich łączna zawartość nie może przekroczyć 0,8% (w przeliczeniu na kwas hydroksybenzoesowy). Parabeny te są metabolizowane do łatwo wydalanego produktu, czyli nie kumulują się w organizmie, ich działanie estrogenne jest nawet do 100 tys. razy słabsze, niż biologicznego estrogenu, a badania wykluczyły ich związek z powstawaniem raka piersi. Wszystkie te konserwanty mogą jednak powodować alergie skórne.
W kremie tym znajdziemy 7 substancji mogących wywoływać alergie skórne, 5 składników niewskazanych dla kobiet w ciąży i aż 14 powiązanych z działaniem komedogennym. Dużo jak na krem do twarzy, tym bardziej, że większość z nich wymieniona w składzie została na początku listy. Najsilniej zapychać pory mogą: Cyclohexasiloxane (silikon, emolient, ułatwia rozsmarowywanie, wchłania łój), kwas stearynowy (emulgator)i kwas palmitynowy (emolient tłusty). Potencjalnym kancerogenem może być dwutlenek tytanu, barwnik (CI 77891), ale wykazano to dla produktów w aerozolu. Jedyną pochodną ropy naftowej jest alkohol cetylowy (emolient tłusty). Drugim z silikonów jest Dimethicone, nawilża i ułatwia aplikację.
Większość zawartych w kremie substancji aktywnych to emolienty tłuste, ale jest również hialuronian sodu, allantoina i adenozyna (działanie liftingujące oraz pobudzające syntezę kolagenu i elastyny); Capryloyl Salicylic Acid ma właściwości przeciwzapalne, reguluje odnowę naskórka. Hydroxypalmitoyl Sphinganne uzupełnia „cement” międzykomórkowy. Niestety te najbardziej dbające o skórę składniki obecne są w znikomym udziale (poniżej 1%). Oczywistymi składnikami są również pigmenty, występujące naturalnie (barwniki wymienione na końcu dwutlenek tytanu, tlenek i wodorotlenek żelaza) oraz Ascorbyl Glucoside (stabilna forma witaminy C) rozjaśniający i C9-15 Fluoroalcohol Phosphate utrwalający pigment na skórze.
Krem Garniera ma być kosmetykiem wielozadaniowym, 5 w 1: redukować zaczerwienienia, nawilżać i koić, wyrównywać koloryt, przywracać blask skórze, zapewniać ochronę prze promieniowaniem UV. Czy faktycznie można to osiągnąć za jednym zamachem, nawet przy skórze wrażliwej? Na to pytanie musicie odpowiedzieć same 🙂
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(No Ratings Yet)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)
2. Link do portalu wizaz.pl: http://bit.ly/2zg02u3
3. Wybrane zalety:
– nawilża skórę,
– przyjemny zapach,
– wydajny.
4. Wybrane wady:
– niedostateczne krycie,
– pozostawia smugi,
– tłusta konsystencja.
Nasz komentarz do oceny użytkowników wizaz.pl:
Duża zawartość emolientów przejawia się w odczuciu nawilżenia skóry, ale ponieważ są to emolienty głównie tłuste, mogą dawać efekt „świecący” efekt. Krem BB to nie podkład – zawiera niewiele pigmentów, może więc nie pokrywać dokładnie niedoskonałości.
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Lekki krem brzozowy Sylveco: http://bit.ly/2A5ul7P
– Nivea Creme: http://bit.ly/2hNtel5
– krem Nivea Soft: http://bit.ly/2x9jx9r
Data analizy: 06.12.2017
Dodaj komentarz