Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Witajcie,
w dzisiejszej odsłonie kolejny z balsamów po opalaniu od jednej z najpopularniejszych marek na naszym rynku: DAX Sun rodzinny balsam po opalaniu dla dorosłych i dla dzieci od 1. dnia życia, kosmetyku dostępnego w większości popularnych drogerii.
Wytwórcą jest polska firma, ale należąca do japońskiego koncernu o zasięgu globalnym – Rohto Pharmaceuticals Group.

Balsam ma 22 składniki. Blisko 2/3 z nich przypisano do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, a najwyższą punktację według HAZARD SCORE EWG’s Skin Deep Cosmetics Database – 7, która jednocześnie lokuje tę substancję w grupie najwyższego ryzyka, przyznano jednemu z trzech konserwantów (BHA). BHA, czyli butylowany hydroksyanizol, może wywoływać wysypki i jest niewskazany zarówno dla kobiet w ciąży jak i w produktach przeznaczonych dla dzieci.

Drugą najwyższą punktację – 4- posiada kompozycja zapachowa (Parfum) i kolejny z konserwantów (phenoxyethanol). Phenoksyetaknol jest także jedną z dwóch substancji, przy obecności których produkt nie jest rekomendowany kobietom będącym w ciąży (drugą jest oczywiście BHA).

Tylko 36% składników występuje w stanie niezmienionym w naturze. Trzy substancje – gliceryna, kwas cytrynowy i alkohol stearynowy – mogą być zarówno pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Dermedic Sunbrella http://bit.ly/2Ed4OKX
– Chitozan naturalny Sun ✅ 🍀 ❤ http://bit.ly/2m4XgCK
– Cien Sun, balsam po opalaniu✅ http://bit.ly/2D1GeNF

 

Data analizy: 25.07.2017