Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Dziś analizujemy kolejny azjatycki żel aloesowy 99%, tym razem z firmy Holika Holika.

W składzie żelu znajdziemy tylko 14 składników (czyli 13 oprócz aloesu, który jest w przytłaczającej większości). W 64% należą one do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia wg EWG, a 36% – średniego. Najwyższa nota 5/10 została przyznana Triethanolamine. Jest to związek odpowiadający za utrzymanie pH oraz surfaktnat. Udowodniono mu działanie alergenne względem skóry. Może być komedogenna. Jako surowiec może być zanieczyszczony toksycznymi nitrozoaminami, dlatego można go stosować w kosmetykach, jeśli stężenie amin II – rzędowych nie przekracza 0,5%. Jego maksymalne dopuszczalne stężenie w produkcie gotowym to 2,5%. Dwóch składników: ekstraktu z liści kukurydzy (Zea Mays (Corn) Leaf Extract) oraz wyciągu z owoców arbuza (Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract) nie ma w bazie EWG. Według naszej najlepszej wiedzy przypisaliśmy im najniższą punktację – 1.

%natury to niecałe 60% (procent jakościowy, dlatego nie wyklucza to obecności w 99% aloesu w składzie). Nie ma składników pochodzenia zwierzęcego, a większość jest pochodzenia roślinnego.

Jedynym konserwantem jest fenoksyetanol – mogący powodować alergie skórne i niewskazany dla kobiet w ciąży. Jego maksymalne dopuszczalne stężenie to 1%, ale jest go w analizowanym żelu z pewnością mniej, ponieważ 1%, który został przeznaczony na składniki dodatkowe, obejmuje 13 substancji.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Skin 79 Aloe Aqua Shooting Gel 99%: http://bit.ly/2mcXyZ4
– żel do higieny intymnej z aloesem Biały Jeleń: http://bit.ly/2zBVnX6
– galaretka aloesowa Forever Living Products: http://bit.ly/2yZz9hE

 

Data analizy: 16.12.2017