Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Aloes to jeden z najbardziej popularnych, ale i cenionych składników w kosmetykach różnego rodzaju – balsamach, kremach, żelach do higieny intymnej, czy żelach pod prysznic. Dziś przeanalizujemy przykład ostatniego produktu – witalizujący żel AV z niemieckiego przedsiębiorstwa marketingu bezpośredniego.

Żel zawiera aż 35 składników i to ze wszystkich grup zagrożenia dla zdrowia wg EWG: 43% do niskiego, 46% średniego i 11% niskiego. Te 11% obejmuje 4 substancje z punktacją 7/10: Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Geraniol, Eugenol. Wszystkie są składnikami kompozycji zapachowej, mogącymi wywoływać alergie skórne i kontaktowe dermatozy. W tym miejscu warto wspomnieć, że kompozycja zapachowa Parfum znajduje się na 13 miejscu listy INCI, co jest bardzo wysoką pozycją. Oprócz niej mamy jeszcze 10 innych (co stanowi blisko 30% jakościowych składników!), wyszczególnionych składników zapachowych, które pojawiają się na liście INCI, kiedy ich stężenie przekracza 0,01% (w produkcie spłukiwanym). Jednego ze składników – Sodium Lauryl Glucose Carboxylate – nie ma w bazie EWG. Punktację bezpieczeństwa (1) przypisaliśmy mu na podstawie naszej najlepszej wiedzy.

Nieco ponad połowę składników można spotkać w stanie niezmienionym w przyrodzie. Co prawda większość składników ma pochodzenie naturalne: 5 może pochodzić od zwierząt, 24 od roślin. Producent zapewnia, że w żelu mamy 35% żelu aloesowego – sok z liści aloesu znajduje się na drugim miejscu na liście INCI. Ma on działanie łagodzące, oczyszczające, ściągające i nawilżające.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– żel pod prysznic Dziurawiec YOPE: http://bit.ly/2wlFSgK
– żel pod prysznic Medispirant: http://bit.ly/2ibG39v
– żel do higieny intymnej Biały Jeleń z aloesem: http://bit.ly/2zBVnX6

Data analizy: 17.11.2017