Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Ale najpierw słowo wstępu dotyczące naszej tygodniowej nieobecności. Niestety tak się stało, że obaj nasi członkowie rady naukowej, którzy akceptują, bądź też odsyłają do poprawek 😊 pisane przez nas teksty, uległo jesiennemu przesileniu grypowemu. Co prawda przebywają jeszcze na zwolnieniach w swoich macierzystych jednostkach naukowych, ale już otrzymaliśmy pierwsze teksty do publikacji. Dla tych co nas obserwują mamy niespodziankę – nowy moduł do naszych analiz, tzw. szybki przegląd ocen produktu z portalu wizaz.pl. Tak aby rzucić okiem nieco dalej niż tylko na analizę chemiczną składu. Mamy nadzieję, że to się Wam spodoba. Tym czasem zapraszam do lektury analizy składu kolejnego produktu ze stajni Sylveco 😊

Marka VIANEK należy do Sylveco i jest skierowana na rynek masowy. Pierwsze skojarzenie z nazwą marki to kwiaty i odpoczynek na łonie natury. Czy dla naszej skóry enzymatyczny żel do mycia twarzy VIANEK będzie taką samą przyjemnością? Sprawdzimy to w naszej analizie.

Kosmetyk zawiera 13 składników z dwóch grup zagrożenia dla zdrowia (EWG’s Skin Deep Cosmetic Database): niskiego (77%) i średniego (23%). Najwyższą punktację 4/10 przypisano kompozycji zapachowej Parfum. Pozostałej 2 składniki należące do tej drugiej grupy mają notę 3 i są to jedyny konserwant benzoesan sodu oraz bromelaina (o której powiem więcej za chwilę).

69% (9 z 13) składników żelu występuje w naturze. Składnikami syntetycznymi są Propenediol (rozpuszczalnik dla ekstraktów roślinnych) i panthenol (działający przeciwzapalnie i regeneracyjnie). Tylko jeden składnik może być pochodzenia zwierzęcego – gliceryna, ale równocześnie może być to substancja roślinna (a sam producent zapewnia, że nie stosuje składników pochodzących od martwych zwierząt). 8 składników jest pochodzenia roślinnego.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– żelu do twarzy Liście Manuka od Ziaji: http://bit.ly/2xdNQMY
– rumiankowego żelu do twarzy Sylveco: http://bit.ly/2yap94u
– żelu pod prysznic Dziurawiec YOPE: http://bit.ly/2wlFSgK

 

Data analizy: 18.09.2017