Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Żel aloesowy remedium na wszystko? Tak zachwalają go producenci, ale również zadowoleni użytkownicy. Przyjrzyjmy się bliżej składowi łagodzącego żelu aloesowego 99% od Skin 79.

Mimo że na opakowaniu widnieje informacja, że kosmetyk zawiera 99% aloesu, w składzie znajdziemy aż 27 (!) substancji. Jeśli więc założymy, że aloes to 99% składu, pozostałe 26 składników mieści się w pozostałym 1%, a to oznacza, że są ich śladowe ilości, a ich uszeregowanie na liście INCI może nie mieć odzwierciedlenia we wzrastającym ich udziale w produkcie. Składniki żelu należą do grup średniego (22%) i niskiego (78%) zagrożenia dla zdrowia wg EWG. Pod najwyższą notą 4/10 sklasyfikowano konserwant – fenoksyetanol, mogący powodować alergie skórne oraz jest niewskazany dla kobiet w ciąży. Drugim składnikiem jest kompozycja zapachowa. Składnika Methylpropional, który pełni funkcje zapachowe, nie ma w bazie EWG, a punktację 1 przyznaliśmy mu zgodnie z naszą najlepszą wiedzą.

%natury to prawie 60%. Oprócz 3 substancji mogących być pochodzenia zwierzęcego i 14 roślinnego, sporo jest związków czysto syntetycznych.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– witalizujący żel pod prysznic z aloesem AV: http://bit.ly/2AUQcC4
– żel do higieny intymnej z aloesem Biały Jeleń: http://bit.ly/2zBVnX6
– galaretka aloesowa Forever Living Products: http://bit.ly/2yZz9hE

 

 

Data analizy: 14.12.2017