Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Oprócz szamponów, odżywek i masek, w pielęgnacji włosów stosuje się również olejki. Dziś analizujemy olejek do włosów suchych i łamliwych Neobio z aloesem i olejkiem arganowym, posiadającym certyfikat NATRUE.

Olejek to 16 składników, ze wszystkich grup zagrożenia dla zdrowia – większość -56% – należy do grupy niskiego ryzyka, 31% – średniego i 13% – najwyższego. Ta ostatnia grupa to 2 składniki z notą 7/10 – Geraniol i Citral, które są substancjami zapachowymi i mogą powodować alergie skórne. Podobne zastrzeżenia odnoszą się do pozostałych związków z końca listy: Limonene, Linalool, Citronellol. Wspólnie z kompozycją zapachową Parfum (oraz witaminą E) tworzą grupę średniego zagrożenia dla zdrowia, a zostały wymienione z osobna, ponieważ ich zawartość musi przekraczać w tym wypadku 0,01% (co dotyczy produktów niespłukiwanych).

%natury jest wysoki – 81%. Jednak praktycznie wszystkie składniki mają pochodzenie naturalne. Nieobecne są substancje pochodzenia zwierzęcego, co pokrywa się z oznaczeniem dla wegan. Wszystkie składniki (oprócz Parfum) pochodzą od roślin, w tym 6 z certyfikowanych upraw ekologicznych (olejek sojowy, arganowy i słonecznikowy, oliwa z oliwek, ekstrakt aloesowy).

Kosmetyk nie zawiera konserwantów, obecne są jednak 2 „formy” witaminy E, chroniącej przed utlenianiem tłuszczy (czyli ich psuciem się) – naturalnie występujący tokoferol oraz jego sól octowa. Dodatkowo działają one przeciwzapalnie i wzmacniają naczynia krwionośne. Dla obu istnieją publikacje naukowe wskazujące na działanie kancerogenne w wysokich dawkach.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Bio – Oil: http://bit.ly/2F7jZqm
– Petal Fresh nawilżający szampon Pestki Winogron i Oliwa z Oliwek: http://bit.ly/2EzrqFD
– Wierzbicki & Schimdt Academy Eukaliptus i Rozmaryn Eliksir do włosów: http://bit.ly/2CKirUL

 

Data analizy: 23.01.2018