Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Dziś powracamy do tematu pianek z pantenolem produktem polskiej firmy Nordfarm (znanej chyba przede wszystkim dzięki suplementom diety) – Panthenol + Soothex.

Produkt ten raczej nie powinien stać w sklepie obok pianki Panthenol 5% Bioveny (link do analizy tego produktu na końcu tekstu), ponieważ wzornictwo obu jest prawie identyczne 🙂 i ich rozróżnienie może nie być wcale takie łatwe.

W omawianej piance mamy 22 składniki, niestety 14% z nich należy do grupy wysokiego zagrożenia (wg EWG Skin Deep Cosmetic Database), a po ok. 40% do dwóch pozostałych grup. Najwyższą punktacją – 9 – opisywany jest Retinyl Acetate (witamina A), a 7 butan i DMDM Hydantoin.

Skąd takie wysokie zagrożenie dla zdrowia dla witaminy A? Otóż dane literaturowe wskazują, że może prowadzić do powstawania nadmiaru reaktywnych form tlenu, które interferują w naturalne ścieżki sygnałowe komórek i mogą powodować mutacje. Codzienna aplikacja kosmetyków zawierających tę substancję może prowadzić do przedawkowania witaminy A, które jest szkodliwe. Witamina A rozpuszcza się w tłuszczach, może więc akumulować się w wątrobie czy tkance tłuszczowej.

%natury to 41%, a więc mamy przewagę substancji niewystępujących w swej postaci w środowisku naturalnym. 4 ze składników mogą być pochodzenia zwierzęcego, 8 roślinnego.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– AfterSun balsam po opalaniu ✅ 🍀 http://bit.ly/2m1BIXm
– Chitozan naturalny Sun ✅ 🍀 ❤ http://bit.ly/2m4XgCK
– Cien Sun, balsam po opalaniu✅ http://bit.ly/2D1GeNF

 

Data analizy: 11.07.2017