Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Pasta do zębów to jeden z tych kosmetyków, których używamy kilka razy dziennie. Tym bardziej więc powinniśmy zwracać uwagę na to, co zawarte jest w składzie. Prezentowana pasta Lacalut White ma, jak sama nazwa wskazuje, wybielać zęby.

Pasta to 20 składników: ponad połowa (55%) z nich należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, 35% – średniego, a 2 składniki (10%) – wysokiego. Oba te składniki opisywane są notą 7/10: Propylparaben oraz Eugenol. Pierwszy z nich to konserwant, mogący powodować alergie skórne, niewskazany dla kobiet w ciąży. Powszechnie uważa się parabeny za szkodliwe, ponieważ mogą działać podobnie jak hormony. Należy jednak przypomnieć, że zarówno oświadczenia Komisji Europejskiej, jak i amerykańskiej FDA jednoznacznie wskazują, że potencjalne działanie parabenów jako substancji hormono – podobnych, jest od tysięcy do miliona razy słabsze, niż aktywność hormonów naturalnych. Generalnie parabeny niskocząsteczkowe (metyl- i etylparaben) są uznawane za bezpieczniejsze, niż te o większej cząsteczce (propyl- i butylparaben), dlatego maksymalne dopuszczalne stężenie propylparabenu to 0,14%, a metylparabenu – 0,4%. Badania dotyczące wpływu parabenów na reprodukcję są niejednoznaczne i z powodu niedociągnięć badawczych – trudne do interpretacji. W ty produkcie mamy jeszcze drugi paraben – metylparaben. Eugenol substancja zapachowa, powiązana z alergiami i dermatozami kontaktowymi skóry.

%natury nawet nie zbliża się do połowy (35%), nie ma substancji pochodzenia zwierzęcego, a tych pochodzących od roślin są tylko 4.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Medispirant żel pod prysznic⚠ http://bit.ly/2zBvGSu
– Wash łagodny żel do mycia twarzy✅ 🍀 http://bit.ly/2AAa4pN
– Naturtint farba do włosów Natural Chestnut ⚠ http://bit.ly/2DuZzq2

 

Data analizy: 10.02.2018