Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Lavera to marka niemieckich kosmetyków naturalnych, a jej nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa „verum” – prawda. Produkowane są one zgodnie ze standardami, które opisują certyfikaty kosmetyków naturalnych. Dziś analizujemy żel do mycia twarzy Lavera Basis Sensitiv z bio-melisą i bio-malwą, który posiada 3 certyfikaty: NaTrue (zawiera składniki naturalne), BIO (tzn. że co najmniej 95% składników pochodzi z produkcji ekologicznej) oraz Vegan (czyli żadne składnik nie jest pochodzenia zwierzęcego).

Żel zawiera 16 składników, które należą do wszystkich 3 grup zagrożenia dla zdrowia wg EWG: 69% do kategorii niskiego, 19% średniego i 12% wysokiego. Ta ostatnia grupa obejmuje 2 składniki z najwyższą notą 7/10 – Geraniol i Citral, które są substancjami zapachowymi, a wysoka punktacja związana jest z ich możliwym działaniem alergennym, a Citral opisuje się również jako substancję drażniącą. Składniki z grupy średniego zagrożenia to również związki zapachowe, obdarzone podobnym ryzykiem stosowania. Ponieważ są wymienione w składzie, ich stężenie musi przekraczać 0,01% (kryterium dla kosmetyków zmywanych).

Pewnie zdziwienie może w Was budzić %natury, który wyniósł 75%. Dlaczego nie 100, albo co najmniej 95%, skoro kosmetyk posiada odpowiednie certyfikaty. Wynika to z tego, że %natury określamy na podstawie ilości składników występujących naturalnie w przyrodzie, a nie po ich udziale masowym w produkcie. Jednak składniki, których ten parametr nie objął (Sodium Coco-Sulfate, Lauryl Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate) są pochodzenia roślinnego (ale nie znajdziemy ich w formie z listy INCI w przyrodzie). Natomiast Parfum jest niezidentyfikową kompozycją, nie możemy więc w 100% pewności jej zakwalifikować do naturalnej. Sodium PCA widnieje w naszym zestawieniu jako jedyny możliwie pochodzenia zwierzęcego. Związek ten występuje w tkankach ssaków, w tym na skórze, ponieważ jest pochodną aminokwasów. Żel posiada jednak certyfikat wegański, możemy więc stwierdzić, że w tym produkcie jest to składnik pochodzenia roślinnego, podobnie jak 12 innych substancji z listy INCI.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– żel do mycia twarzy i oczy tołpa dermo face physio: http://bit.ly/2yHzJzz
– enzymatyczny żel do twarzy VIANEK: http://bit.ly/2z1nT4R
– żel do mycia twarzy BIOLIQ: http://bit.ly/2gzlbv6

 

Data analizy: 02.11.2017