Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Niedawno analizowaliśmy dla Was skład 99% żelów aloesowych z firm koreańskich. Dziś chcemy zaprezentować kolejny produkt z tego rynku, o niewątpliwie interesującym składzie – Aloe Propolis Soothing Gel firmy Benton.

Żel zawiera 16 składników, a wszystkie z nich należą do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia. To pierwsza taka sytuacja w naszych analizach od długiego czasu (pierwszym i do tej pory jedynym takim produktem był Chitozan Naturalny Sun). Przyznajcie sami, że ten jednolicie zielony pasek już na wstępie wzbudza pozytywne emocje 🙂 Ciężko też mówić o najwyższej punktacji składników – gliceryny, ekstraktu z cytryny, ekstraktu z liści zielonej herbaty – (2/10) w ramach zagrożeń, które ze sobą niosą.

Na wyróżnienie zasługuje także wysoki %natury – 88% to czołówka wśród naszych dotychczasowych analiz. Tylko 2 substancje – Pentylene Glycol (rozpuszczalnik) oraz Acrylates Coopolymer (odpowiada za konsystencję) nie występują naturalnie w przyrodzie. Większość składników ma pochodzenie roślinne, a jeden – propolis – jest wytwarzany przez pszczoły.

Kosmetyk nie zawiera konserwantów. Funkcje przeciwbakteryjne spełnia właśnie wspominany już propolis oraz inne ekstrakty, np. z brodaczki (Usnea Barbata Extract), będącej porostem, a więc należącej według systematyki do królestwa grzybów – dlatego nie została zakwalifikowana jako składnik pochodzenia roślinnego.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Chitozan naturalny Sun: http://bit.ly/2m4XgCK
– Skin 79 Aloe Aqua Shooting Gel 99%: http://bit.ly/2mcXyZ4
– EcoLab głęboko oczyszczająca pianka do mycia twarzy: http://bit.ly/2lZZenR

 

Data analizy: 13.01.2018