TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Niedawno analizowaliśmy dla Was skład 99% żelów aloesowych z firm koreańskich. Dziś chcemy zaprezentować kolejny produkt z tego rynku, o niewątpliwie interesującym składzie – Aloe Propolis Soothing Gel firmy Benton.
Żel zawiera 16 składników, a wszystkie z nich należą do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia. To pierwsza taka sytuacja w naszych analizach od długiego czasu (pierwszym i do tej pory jedynym takim produktem był Chitozan Naturalny Sun). Przyznajcie sami, że ten jednolicie zielony pasek już na wstępie wzbudza pozytywne emocje 🙂 Ciężko też mówić o najwyższej punktacji składników – gliceryny, ekstraktu z cytryny, ekstraktu z liści zielonej herbaty – (2/10) w ramach zagrożeń, które ze sobą niosą.
Na wyróżnienie zasługuje także wysoki %natury – 88% to czołówka wśród naszych dotychczasowych analiz. Tylko 2 substancje – Pentylene Glycol (rozpuszczalnik) oraz Acrylates Coopolymer (odpowiada za konsystencję) nie występują naturalnie w przyrodzie. Większość składników ma pochodzenie roślinne, a jeden – propolis – jest wytwarzany przez pszczoły.
Kosmetyk nie zawiera konserwantów. Funkcje przeciwbakteryjne spełnia właśnie wspominany już propolis oraz inne ekstrakty, np. z brodaczki (Usnea Barbata Extract), będącej porostem, a więc należącej według systematyki do królestwa grzybów – dlatego nie została zakwalifikowana jako składnik pochodzenia roślinnego.
Substancją potencjalnie alergenną jest propolis, na który powinny uważać szczególnie osoby uczulone na jad pszczół. Niewskazany dla kobiet w ciąży jest ekstrakt z porostu, ze względu na zawartość kwasu usninowego. Komedogennie mogą działać akrylany. W kosmetyku tym brak substancji potencjalnie kancerogennych, kompozycji Parfum, pochodnych ropy naftowej i silikonów.
Dwa wymienione w nazwie żelu składniki – sok z liści aloesu oraz propolis – znajdują się na dwóch pierwszych miejscach na liście INCI, występują więc w dominującej zawartości. Aloes, wiadomo – intensywnie nawilża i łagodzi, natomiast propolis znany jest przede wszystkim z właściwości przeciwbakteryjnych i antyoksydacyjnych. Ekstrakt z owoców pieprzu syczuańskiego (Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract) również działa jako przeciwutleniacz oraz spełnia rolę zapachową. Aktywnym składnikiem ekstraktu z porostu jest kwas usninowy, który oprócz silnego działania przeciwbakteryjnego, jest naturalnym filtrem UV oraz hamuje wydzielanie łoju. Betaina nawilża, arginina pobudza syntezę kolagenu. Ekstrakt z ogórka (Cucumis Sativus Extract) jest bogaty w witaminę C, wygładza, łagodzi i orzeźwia skórę. Wyciąg z portulanki (Portulaca Oleracea Extract) ma działanie nawilżające, a z zielonej herbaty – przeciwutleniające. Podrażnienia łagodzi alantoina oraz ekstrakt z rumianku, mający również właściwości przeciwzapalne.
Jak widać na tym przykładzie, można znaleźć kosmetyki o składzie bezpiecznym i pełnym naturalnych ekstraktów. Oby więcej takich gościło na naszych półkach.
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(No Ratings Yet)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)
2. Link do portalu wizaz.pl: http://bit.ly/2F19TXb
3. Wybrane zalety:
– szybko się wchłania,
– łagodzi podrażnienia,
– wydajny
4. Wybrane wady:
– brak 🙂
Nasz komentarz do oceny użytkowników wizaz.pl:
Komentarz:
Skład żelu bogaty jest w substancje nawilżające (aloes, portulanka), łagodzące (rumianek, ogórek).
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Chitozan naturalny Sun: http://bit.ly/2m4XgCK
– Skin 79 Aloe Aqua Shooting Gel 99%: http://bit.ly/2mcXyZ4
– EcoLab głęboko oczyszczająca pianka do mycia twarzy: http://bit.ly/2lZZenR
Data analizy: 13.01.2018
Dodaj komentarz