TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Produkty marki Benton cieszą się wśród Was dużym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy przeanalizować kolejny produkt – tonik aloesowy.
Tonik zawiera 21 składników, z znaczącej większości (86%) należących do najniższej grupy zagrożenia. Pozostałe należą określane są jako średniego ryzyka. Składnikiem z najwyższą notą 4/10 jest kwas salicylowy, substancja powszechnie obecna w produktach do cery tłustej i trądzikowej, ze względu na właściwości antybakteryjne, keratolityczne i złuszczające. Jeśli jego funkcja w produkcie jest inna niż konserwująca, to maksymalne dopuszczalne stężenie tego związku wynosi 2%. Może on powodować podrażnienia oraz zwiększa wrażliwość skóry na podrażnienia słoneczne, jest niewskazany dla kobiet w ciąży.
%natury, jak zwykle w tej marce, wysoki – 86%. Tylko 3 składniki nie występują naturalnie w przyrodzie: Pentylene Glycol (rozpuszczalnik i humektant), Polysorbate 20 (surfaktant) i kopolimer kwasu akrylowego (nadaje konsystencję, jedyna substancja komedogenna). Oprócz śluzu ślimaka, wszystkie pozostałe składniki możliwego pochodzenia zwierzęcego, mogą być również pochodzenia roślinnego.
O jedynych substancjach potencjalnie alergennych oraz komedogennych wspomniałam już wyżej. A więc składniki naprawdę delikatne 🙂 O działanie kancerogenne są podejrzane ekstrakty z aloesu (ale przed procesem dekoloryzacji). Tonik nie jest perfumowany, nie zawiera pochodnych ropy naftowej ani silikonów.
Zgodnie z nazwą, aloes pojawia się w składzie aż pod 3 postaciami: jako „woda” (zamiast standardowej Aqua), ekstrakt z liści oraz sok z liści. Jak wiemy aloes nie tylko nawilża, ale również łagodzi i działa przeciwzapalnie. Wysoką drugą pozycję na liście INCI zajmuje sól kwasu hialuronowego, czyli kolejna substancja silnie nawilżająca. Z ciekawszych składników mamy ekstrakt z brodaczki, działający silnie przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Ekstrakt z owoców pieprzu syczuańskiego (Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract) jest przeciwutleniaczem. Ekstrakt z czerwonej herbaty (Aspalathus Linearis Extract) zwalcza wolne rodniki i zwiększa napięcie skóry. Wyciąg z gujawy również działa ściągająco oraz wyrównuje koloryt skóry, łagodzi zaczerwienienia i jest substancją antybakteryjną. Polyglutamic Acid to związek mający nawet do 10 razy większe zdolności nawilżające niż kwas hialuronowy.
Podsumowując – bezpieczne składniki, ciekawy skład, dostosowany do funkcji kosmetycznej i wysoki %natury – jesteśmy ukontentowani 🙂
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(No Ratings Yet)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)
2. Link do portalu wizaz.pl: http://bit.ly/2Fh8YXk
3. Wybrane zalety:
– dobrze nawilża,
– wydajność
4. Wybrane wady:
– wysoka cena
Nasz komentarz do oceny użytkowników wizaz.pl:
Za odczucie nawilżenia odpowiadają z pewnością obecne w dużych ilościach hialuronian oraz woda aloesowa (oraz inne ekstrakty z tej rośliny) i kwas poliglutaminowy.
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Aloe Propolis Shoothing Gel ✅ 🍀 http://bit.ly/2FzN0uj
– Snail Bee High Content Skin tonik ✅ 🍀 http://bit.ly/2EPOiB9
– EcoLab głęboko oczyszczająca pianka do mycia twarzy : http://bit.ly/2lZZenR
Data analizy: 07.03.2018
Dodaj komentarz