Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Dziś przedstawiamy kolejny produkt od polskiego producenta – nawilżający balsam po opalaniu Kolastyna. Według webranking.pl kosmetyki z tej serii cieszą się dużą popularnością na naszym polski rynku – czwarte miejsce zaraz po produktach marek: Ziaja, Bioderma, La Roche-Posay (http://webranking.pl/192-kosmetyki-po-opalaniu.html).

Balsam od Kolastyny należy do grupy tanich produktów – cena ok. 4,66 zł za 100 ml umiejscawia go znacznie poniżej średniej dla analizowanych wcześniej 21 produktów do pielęgnacji skóry po opalaniu. Z drugiej strony, zawiera aż 34 składniki. Czy ilość w tym przypadku przełoży się także na jakość produktu?
Zawartość składników naturalnie występujących w przyrodzie jest prawie taka sama, jak składowych syntetycznych. Nieco ponad połowa (59%) substancji zawierających się w tym balsamie należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia (wg EWG’s Skin Deep Cosmetic Database), chociaż trzy określane są jako obarczone wysokim ryzykiem: kumaryna (coumarin), eugenol oraz geraniol. Są to substancje zapachowe, a więc nie niezbędne w kompozycji. Obecne w składzie są 3 konserwanty, co jest średnim wynikiem dla tego wskaźnika. Prawie 25% składników zostało uznanych za mogące powodować alergie skórne, co nie jest dobrą informacją, szczególnie dla osób ze skłonnościami do podrażnień. A jak wiadomo, skóra po opalaniu jest jeszcze bardziej wrażliwa. Również stosunkowo duża jest liczba składników uznanych za niebezpieczne dla kobiet w ciąży: phenoxyethanol (konserwant), polyacrylamide (zagęstnik), Laureth-7 (detergent). Ostatni związek ma silne działanie komodeogenne, czyli kolokwialnie mówiąc zapycha pory skóry. Substancji działających podobnie jest w składzie balsamu jeszcze 10, czyli prawie 1/3 wszystkich składników!

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

Dax Cosmetics:
– Dax Sun balsam po opalaniu ⚠ http://bit.ly/2CNVfWB
– Dermedic Sunbrella http://bit.ly/2Ed4OKX
– Chitozan naturalny Sun ✅ 🍀 ❤ http://bit.ly/2m4XgCK

Data analizy: 14.07.2017