Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

Płyny micelarne stosuje się często zamiast dedykowanych produktów do oczyszczania i demakijażu. Jego nazwa bierze się od miceli, czyli kulistych cząsteczek surfaktantu zorganizowanych w ten sposób, że ich powierzchnia jest hydrofilowa („lubiąca” wodę), a wnętrze – hydrofobowe (gdy surfaktant znajduje się w roztworze wodnym). Ponieważ większość zanieczyszczeń na twarzy, to tłuszcze, będą one „przyciągane” przez micele i w nich „rozpuszczane”. Przykładem płynu micelarnego jest Bioderma Sensibio H2O.

Kosmetyk to zaledwie 10 składników, z których 7 należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, a pozostałe – średniego. Do tej grupy należą 3 substancje z notą 3/10: PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Propylene Glycol, Cetrimonium Bromide. Pierwszy z nich jest substancją myjącą (ocena związana z możliwością zanieczyszczenia składnika tlenkiem etylenu i 1,4-dioksanem). Glikol propylenowy jest rozpuszczalnikiem, Cetrimonium Bromide to konserwant (maksymalne dopuszczalne stężenie 0,1%) oraz delikatny surfaktnat. Oba z nich mogą powodować alergie skórne i są niewskazane dla kobiet w ciąży.

6 składników występuje naturalnie w przyrodzie – stąd %natury to 60%. Jeden ze składników – Cetrimonium Bromide, uzyskuje się z kwasu plamitynowego, który może pochodzić od zwierząt lub roślin. Większość składników ma jednak pochodzenie roślinne.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Wash łagodny żel do mycia twarzy: http://bit.ly/2AAa4pN
– EcoLab głęboko oczyszczająca pianka do mycia twarzy : http://bit.ly/2lZZenR
– VIANEK enzymtyczny żel myjący do twarzy: http://bit.ly/2AzlDO3

 

Data analizy: 25.01.2018