Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Kosmetyki niemieckiego producenta eco cosmetics gościły już w naszych analizach, zawsze wzbudzając bardzo pozytywne odczucia. Czy z łagodnym żelem do mycia twarzy Wash będzie podobnie? Przekonajmy się.

Żel zawiera 16 składników i zgodnie z przewidywaniami nie znajdziemy tu substancji o najwyższym zagrożeniu dla zdrowia. 3/4 składników przypisano do grupy niskiego zagrożenia, natomiast 4 związki z grupy średniego zagrożenia należą do kompozycji zapachowej (Parfum oraz Limonene, Linalool, Citronellol). Najwyższą notę 6/10 uzyskał limonen, który podczas przechowywania i wystawienia na działanie promieniowania słonecznego lub powietrza ulega degradacji, której produkty mogą podrażniać skórę i układ oddechowy.

Gdybyśmy przyznawali analizowanym kosmetykom miejsca na podium w kategorii %natury, to ten produkt jest zdecydowanym zwycięzcą – aż 94% składników żelu Wash występuje naturalnie w przyrodzie. Nie jest to 100% tylko dlatego, że w składzie pojawia się Parfum, a pod tą nazwą mogą kryć się syntetyczne substancje zapachowe. Ponieważ producent podaje, że kosmetyk został wpisany na listę Vegan Society, prawdopodobnie możemy uznać, że 3 składniki, które mogą być pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, w tym wypadku pochodzą od roślin. 12 składników jest pochodzenia roślinnego.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– żelem pod prysznic po opalaniu eco cosmetics: http://bit.ly/2vYiDvj
– Rumiankowym żelem do twarzy Sylveco: http://bit.ly/2yap94u
– żelem do mycia twarzy Liście Manuka z Ziaji: http://bit.ly/2xdNQMY

 

Data analizy: 31.12.2017