Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Biała królowa naszych lasów – brzoza – jest źródłem (a właściwie jej kora) tzw. oskoły, czyli soku z brzozy, zawierającego witaminy, minerały i stosowanego w medycynie ludowej jako środek łagodzący bóle, m.in. reumatyczne. Dlatego dziś, nie bez powodu, składniki te znajdziemy w kremach do pielęgnacji skóry. Prezentujemy analizę Lekkiego Kremu Brzozowego od Sylveco.

90% z 20 składników kremu przypisano do grupy niskiego zagrożenia (wg EWG Skin Deep Cosmetic Database). Daje to temu produktowi 2 miejsce względem tego parametru wśród przedstawionych przez nas do tej pory analiz (wygrywa Chitozan Naturalny Sun – 100%). Nieobecne są składniki o najwyższym ryzyku dla zdrowia. Najwięcej punktów – 5/10 – uzyskał alkohol benzylowy – będący konserwantem. Został on zakwalifikowany przez organy Unii Europejskiej, jako związek toksyczny lub szkodliwy w przy występowaniu w produktach do stosowania w okolicach ust i na ustach oraz aerozolach.

Procent natury również wysoki – 80%, z 3 substancjami mogącymi być pochodzenia zwierzęcego i 17 roślinnego. Związkiem naturalnie występującym w przyrodzie jest również guma ksantanowa, która jest produkowana przez bakterie.

Drugim z użytych przez wytwórcę konserwantem jest kwas dehydrooctowy, szczególnie często używany w tzw. kosmetykach naturalnych. Jego maksymalne dopuszczalne stężenie to 0,6%, z kolei alkoholu benzylowego – 1%. Są to jedyne składniki tego kremu, które podlegają regulacjom prawnym ze względu na stężenie czy warunki bezpiecznego użycia w produkcie. 2 substancje mogą działać alergennie na skórę – wspominany alkohol benzylowy i witamina E (Tocopheryl Acetate), 7 komedogennie, jest jedna pochodna ropy naftowej. Działanie kancerogenne odnosi się do witaminy E, dla której takie działanie wykazano w wysokich dawkach w badaniach prowadzonych na zwierzętach, oraz do ekstraktu aloesowego na podstawie danych Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem (będącej agendą WHO) i amerykańskiego programu National Toxicology Program. Przypisanie tych związków do grupy potencjalnych kancerogenów budzi wśród nas nie małe zdziwienie, a nawet podirytowanie, jak to się okazało w przypadku recenzji innych analizowanych przez nas produktów (np. galaretki aloesowej Aloe Vera Gelly od MLM Forever http://bit.ly/2w23JCc ). Podkreślamy ponownie, że każdy z produktów traktujemy wg. tej samej metodyki i nic na to nie poradzimy, że takie a nie inne dane istnieją dla wskazanych wyżej składników.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Łagodnego żelu do higieny intymnej Sylveco: http://bit.ly/2vyrlNq
– kremu Nivea Soft: http://bit.ly/2x9jx9r
– żelu do mycia dla dzieci BIO IQ: http://bit.ly/2vfEY4K

Data analizy: 31.08.2017