Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.
KOMENTARZ DO ANALIZY:

Chcemy, by nasze włosy były silne, zdrowe i piękne. Niestety przysparzają nam one również sporo zmartwień – są zbyt tłuste lub suche, bez połysku, nadmiernie wypadają. Dlatego wybór odpowiedniego kosmetyku do pielęgnacji włosów jest tak ważny. Dziś prezentujemy analizę szampony wzmacniającego – Eliksiru Eukaliptus i Rozmaryn z WS Academy.

Szampon ma bogaty skład – aż 34 składniki, które należą do wszystkich grup zagrożenia dla zdrowia wg EWG: 3% do grupy wysokiego zagrożenia, 23% – średniego i najwięcej, 74% – niskiego. 3% obejmuje 1 składnik z najwyższą oceną 7/10. Jest to Methylisothiazolinone, jeden z komponentów układu konserwującego. Istnieje wiele badań, które potwierdzają jego alergenne działanie na skórę.

%natury to 62%, nie jest źle, choć mogłoby się wydawać, że jest jeszcze lepiej, ale pamiętajmy, że parametr ten określa %jakościowy, a nie ilościowy. Zdecydowana większość składników ma pochodzenie roślinne (23), a 2 składniki opisane jako odzwierzęce, również mogą być pochodzenia roślinnego.

Są 4 substancje konserwujące: Methylchloroisothiazolinone i Methylisothiazolinone tworzą mieszaninę, której maksymalne dopuszczalne stężenie to 0,0015%, a oprócz niej benzoesan sodu i sorbinian potasu. Oprócz benzoesanu, wszystkie mogą być potencjalnymi alergenami skórnymi. Dla Methylchloroisothiazolinonu i benzoesan istnieje ograniczona ilość dowodów na działanie rakotwórcze.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– żel do mycia twarzy Lavera Basis Sensitiv: http://bit.ly/2Aoxwut
– lekki krem brzozowy Sylveco: http://bit.ly/2A5ul7P
– naturalny i organiczny żel do mycia ciała dla dzieci BIO IQ: http://bit.ly/2vfEY4K

 

Data analizy: 06.12.2017