Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

O nasze pociechy troszczymy się najbardziej, dlatego wybierając kosmetyki dla dzieci, powinniśmy zwrócić podwójną uwagę na to, co kupujemy. Dziś analizujemy więc skład żelu do mycia ciała dla dzieci BIO IQ pure organic od firmy BIO IQ.

Jest to pierwsza polska marka, która otrzymała certyfikaty ekologiczne Ecocert i Cosmebio. Producent określa żel jako naturalny i organiczny, co zgodnie z definicją Ecocert oznacza, że kosmetyk zawiera co najmniej 95% surowców pochodzenia naturalnego, a minimum 10% z nich musi pochodzić z upraw ekologicznych. Przejdźmy do analizy składu.

W składzie żelu znajduje się 15 związków, żadnego z grupy wysokiego zagrożenia. Zdecydowaną większość (80%) składników przypisano do grupy niskiego zagrożenia. Najwyższą punktację otrzymał kwas mlekowy (4/10). Zgodnie z raportem CIR (Cosmetic Ingredient Review) stosowanie kwasu mlekowego w kosmetykach jest bezpieczne, gdy jego stężenie nie przekracza 10%, pH preparatu wynosi powyżej 3.5 i unika się bezpośredniego działania promieniowania słonecznego na produkt, ponieważ kwas mlekowy może indukować podrażnienia skóry w obecności promieniowania UV.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Wash łagodny żel do mycia twarzy✅ 🍀 http://bit.ly/2AAa4pN
– Nivea Soft ⚠ http://bit.ly/2fSwZbi
– Rumiankowego żelu do twarzy Sylveco: http://bit.ly/2yap94u

Data analizy: 20.08.2017