Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Kosmetyki do higieny intymnej to wymagający rodzaj kosmetyków. Jako kobiety oczekujemy od nich delikatności, ale i skuteczności. Dziś analizujemy żel do higieny intymnej Iladian kompleksowa ochrona od Aflofarmu. I tutaj w składzie znajdziemy pewne niejasności, które chcemy dla Was wyjaśnić.

Pierwszą z nich jest liczba składników. W spisie INCI na opakowaniu można się ich doliczyć 13, ale my piszemy o 15, ponieważ 4 składniki występują w postaci mieszanin. Zgodnie z regułami nazewnictwa składników kosmetyków, kiedy mamy do czynienia z mieszaniną lub składnikiem zawierającym więcej niż jedną substancję, poszczególne związki rozdziela się ukośnikiem, np. Capryl/Capramidopropyl Betaine. I o ile ta znajdująca się w składzie Iladianu mieszanina jest znanym układem związków myjących, o tyle dla 3 pozostałych sprawa nie jest już taka oczywista: Propylene Glycol/Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Phenoxyethanol/Caprylyl Glycol, Glycerin/Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract. Spokojnie, wszystko wyjaśnię dalej 🙂

Na potrzeby naszej analizy wyróżniliśmy 15 składników, z których żaden nie należy do grupy wysokiego zagrożenia, 60% obejmuje substancje sklasyfikowane jako niosące niskie zagrożenie dla zdrowia, a 40% – średnie. Najwyższą notę 4/10 otrzymało 5 składników: Cocamidopropyl Betaine, PEG-4 Rapeseedamide, Phenoxyethanol, Parfum i Lactic Acid. Ocena ta dla PEG-4 Rapeseedamide wynika z możliwości zanieczyszczenia związku toksycznymi: tlenkiem etylenu i 1,4 – dioksanem. Pozostałe substancje były już szerzej omawiane przy okazji poprzednich analiz.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Biały Jeleń z aloesem żel do higieny intymnej: http://bit.ly/2zBVnX6
– Facelle intim Sensitiv płyn do higieny intymnej: http://bit.ly/2eSTgSZ
– Łagodny żel do higieny intymnej Sylveco: http://bit.ly/2vyrlNq

Data analizy: 07.11.2017