Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Dziś analizujemy produkt amerykańskiej sieci MLM (multi-level marketing) Forever Living Products, specjalizującej się w produktach na bazie aloesu. Galaretka Aloe Vera Gelly nie jest kosmetykiem dedykowanym po opalaniu, niemniej jednak wielu klientów tej sieci MLM używa go także w tym celu.

W składzie znajdziemy 11 substancji, ale może być ich nawet o 5 więcej – dlaczego wyjaśnię za chwilę. Nie występują w nim składniki z najwyższej grupy zagrożenia dla zdrowia, a zdecydowana większość należy do grupy niskiego ryzyka (73%). Najwyższą punktację w kryterium zagrożenia dla zdrowia (wg. HAZARD SCORE, EWG’s skin Deep Cosmetics data base) – 6 – uzyskał jeden z 2 konserwantów Diazolidinyl Urea (drugim jest metyloparaben). Diazolidinyl Urea to syntetyczna pochodna mocznika. Jest to także jedyny związek w składzie uznany za niebezpieczny dla kobiet w ciąży.

%natury wypada przeciętnie, jak na produkt pozycjonowany jako naturalny i nie osiąga nawet 50% (45%). Wspomniane już konserwanty są jednocześnie substancjami mogącymi wywoływać alergie skórne. W składzie mamy także 3 związki komodogenne (blokują pory skóry, przyczyniając się do powstawania zaskórniaków i pryszczy) i 3 potencjalnie kancerogenne. Do tej ostatniej grupy należą: Diazolidinyl Urea, Tocopherol, jak i sam stabilizowany żel aloesowy.

Produkt nie jest perfumowany, nie zawiera pochodnych ropy naftowej, czy silikonów. 2 i 5 składników może być pochodzenia odpowiednio zwierzęcego lub roślinnego.

Stężenie blisko połowy składników jest regulowane prawnie. Głównym składnikiem jest stabilizowany żel aloesowy, ale znajdziemy tu także witaminy E (Tocopherol) i C (Ascorbic Acid) oraz alantoinę. Brzmi zachęcająco 🙂

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (5 votes, average: 8,20 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Chitozan naturalny Sun ✅ 🍀 ❤ http://bit.ly/2m4XgCK
– AfterSun balsam po opalaniu ✅ 🍀 http://bit.ly/2m1BIXm
– Panthenol + Soothex pianka po opalaniu⚠ http://bit.ly/2D1Lcu2

Data analizy: 08.08.2017