Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.
KOMENTARZ DO ANALIZY:

Producenci żeli pod prysznic coraz częściej skupiają się na dodatkowych właściwościach tego rodzaju kosmetyków. Oprócz oczywistej funkcji mycia, mogą one działać np. nawilżająco, chłodząco po opalaniu, czy jak w dzisiejszym przypadku – mają blokować pocenie. Przedstawiamy analizę żelu pod prysznic Medispirant od Aflofarmu.

W żelu wyodrębniliśmy 13 składników, choć na etykiecie mamy ich 11. Jest to wynik zabiegu producenta, który znamy z żelu BIOLIQ – tę samą mieszaninę konserwantów rozbiliśmy na poszczególne związki, abyście byli w pełni świadomi składu tego kosmetyku. Największą grupę stanowią składniki o średnim zagrożeniu dla zdrowia – 69%; 23% to składniki o najniższym stopniu ryzyka oraz jeden (8%) przypisany do grupy wysokiego zagrożenia. Związkiem tym jest Methylisothiazolinone (MIT), który otrzymał punktację 7/10.

Osobom, które dużą wagę przypisują do naturalności kosmetyków, będą tym produktem zawiedzione, ponieważ %natury to zaledwie 15%, co daje mu niechlubne ostatnie miejsce pod względem tego parametru wśród prezentowanych przez nas do tej pory analizach. Te 15% obejmuje wodę, czyli bazę większości kosmetyków oraz alkohol benzylowy. Nie ma składników pochodzenia zwierzęcego, a 5 ma pochodzenie roślinne. (Przypominamy, że parametr procent natury obejmuje tylko te składniki, które w sposób niezmieniony występują w naturze. To że w preparacie występuje kilka substancji pochodzenia roślinnego oznacza, że substancje te powstały w wyniku modyfikacji substancji występujących w naturze poprzez połączenie np. z substancjami syntetycznymi lub dwoma substancjami występującymi w naturze).

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– żelu do mycia Dziurawiec od YOPE: http://bit.ly/2wlFSgK
– żelu do mycia dla dzieci BIO iq: http://bit.ly/2vfEY4K

Data analizy: 25.10.2017