Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.
KOMENTARZ DO ANALIZY:

Dziś postanowiliśmy zająć się produktem nadmorskiej (bo sopockiej) firmy Oceanic, a dokładniej łagodzącym balsamem po opalaniu z linii AA Sun. Marka AA to kosmetyki antyalergiczne, tym punktem zajmiemy się więc dokładniej w naszej analizie.

Kompozycja omawianego balsamu to aż 30 składników, ale żaden z nich nie należy do grupy wysokiego zagrożenia dla zdrowia (HAZARD SCORE EWG’s Skin Deep Cosmetics Database), a zdecydowana większość – 70% mieści się w grupie zielonej (niskiego ryzyka) – co stawia ten produkt w zdecydowanie lepszym świetle niż większość z dotychczasowo analizowanych. Najwyższą punktację w skali zagrożenia dla zdrowia – 4/10 – otrzymały: kompozycja zapachowa (Parfum), jeden z 4 kosnerwantów – Phenoxyethanol oraz Glyceryl Behenate, substancja o działaniu ochronnym, a w kosmetykach poprawia ich konsystencję.

Pod względem %natury prawie remis, choć z malutką (bo jednego składnika) przewagą na korzyść występowania w naturze. Przy składnikach będących pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego mamy duże liczby, odpowiednio 10 i 17, ale nie powinno to zaskakiwać, skoro produkt ma 30 składowych 🙂

Konserwantów mamy aż 4, producent umieścił je na końcu listy składników: od Sodium Benzoate do Ethylhexylglycerin.

Po 2 składniki opisuje się jako niebezpieczne dla kobiet w ciąży (PEG-100 Stearate oraz Phenoxyethanol) i potencjalnie kancerogenne, na co wskazują dane w bazie EWG (ciekła parafina, i benzoesan sodu).

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Dermedic Sunbrella http://bit.ly/2Ed4OKX
– Nivea Sun SOS balsam po opalaniu⚠ http://bit.ly/2wjmj8b
– Chitozan naturalny Sun ✅ 🍀 ❤ http://bit.ly/2m4XgCK

Data analizy: 07.08.2017