Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Produkty do higieny intymnej gościły już w naszych analizach. Dziś powracamy do tematu żelem od Farmony Czystek.

Żel składa się z 18 składników, z których blisko 3/4 należy do grupy niskiego zagrożenia, a pozostałe – średniego. Ocenę 4/10, najwyższą w składzie, przypisano dwóm substancjom – Cocamidopropyl Betaine oraz kwas mlekowy. Pierwsza jest surfaktantem, łączonym z podrażnieniami oraz alergiami skórnymi. Druga – w kosmetykach do higieny intymnej odpowiada za ich niskie pH (generalnie uważany jest za bezpieczny w stężeniach do 10% i w pH 3,5 lub wyższym).

%natury został przez nas określony na 56%. Na opakowaniu widzimy zapewnienie, że 94% składników jest naturalnych. Różnica wynika oczywiście z definicji oraz różnicy pomiędzy % jakościowym a ilościowym. I tak np. substancje myjące z produktu nie występują naturalnie w przyrodzie, ale mają pochodzenie roślinne – przez nas nie są wliczane, ale producent zapewnie do swoich składników naturalnych je wlicza. Substancjami syntetycznymi są glikol propylenowy, pantenol, Disodium EDTA oraz barwnik.

Konserwantami są sorbinian potasu oraz benzoesan sodu. 4 substancje są alergenami skórnymi (w tym sorbinian i glikol propylenowy). Benzoesan sodu jest podejrzewany o działanie rakotwórcze, aczkolwiek nie ma dostatecznej ilości dowodów, aby go jako kancerogen zakwalifikować. Kosmetyk nie jest perfumowany.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Biały Jeleń żel do higieny intymnej z aloesem ⚠ http://bit.ly/2znqu89
– Facelle intim Sensitive http://bit.ly/2m2qzW
– Sylveco Łagodny żel do higieny intymnej ✅❤ http://bit.ly/2wDpk7J

 

Data analizy: 17.03.2018