Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Opisywaliśmy już kosmetyki naturalne z Polski i Niemiec, czas zajrzeć za naszą wschodnią granicę. Dziś analizujemy piankę głęboko oczyszczająca do mycia twarzy, przeznaczoną do skóry tłustej i problemowej od rosyjskiego producenta – Eco Laboratorie. Zgodnie z opisem na stronie internetowej, firma stawia na ekologiczne ekstrakty oraz naturalne konserwanty.

Pianka zawiera 16 składników (my wyróżniliśmy 17, ponieważ rozdzieliliśmy mieszaninę Maltooligosyl Glucoside/Hydrogenated Starch Hydrolysate na poszczególne komponenty). Należą one w większości (71%) do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, pozostałe opisano jako średnio zagrażające naszemu zdrowiu. Najwyższą ocenę 5/10 wystawiono dla jednego z konserwantów – alkoholu benzylowego, mogącego wywoływać alergie skórne.

Jak na kosmetyk naturalny, %natury jest niski – 53%. Naturalnie występujących w przyrodzie składników nie jest wiele (%jakościowy), ale znacząca większość ma pochodzenie naturalne – 1 odzwierzęce (możliwie) oraz 10 roślinne.

Pianka zawiera 4 konserwanty, wymienione na samym końcu listy składników: kwas benzoesowy, sorbowy i dehydrooctowy oraz wspomniany alkohol benzylowy. Maksymalne dozwolone stężenie pierwszego z nich, w kosmetykach spłukiwanych, wynosi 2,5%, ostatniego – 1%, środkowych – 0,6%. Kwasu dehydrooctowy to jedyny niemający pochodzenia naturalnego. Kwas sorbowy i alkohol benzylowy mogą działać alergennie.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– żel do mycia twarzy Lavera Sensitiv z bio-melisą i bio-malwą: http://bit.ly/2Aoxwut
– żel do mycia twarzy tołpa dermo face physio: http://bit.ly/2yHzJzz
– enzymatyczny żel myjący do twarzy VIANEK: http://bit.ly/2z1nT4R

Data analizy: 22.11.2017