Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Balsam po opalaniu Sunbrella polskiej marki Dermedic (należącej do firmy farmaceutycznej Biogened), to kosmetyk kierowany do osób ze skórą wrażliwą, suchą i odwodnioną. Przyjrzyjmy się bliżej wynikom naszej analizy składu tego produktu.

Wśród jego 20 składników nie ma żadnych z grupy wysokiego zagrożenia, a blisko 2/3 przypisano do grupy niskiego ryzyka. To może nie najlepszy wynik wśród produktów, jakie do tej pory poddaliśmy analizie, jednak wciąż znajduje się w gronie najbezpieczniejszych. Najwyższy wskaźnik – 4 (w stsousnku do HAZARD SCORE, EWG’s Skin Deep Cosmetics Database) – ma jeden z dwóch konserwantów (phenoxyethanol), substancje zapachowe (Parfum) oraz Polyacryamide. Ta ostatnia substancja odpowiada za konsystencję kosmetyku, jest niewskazana dla kobiet w ciąży, a jej użycie objęte jest regulacjami prawnymi. Wiąże się to z tym, że podczas syntezy tego związku mogą pozostawać resztki nieprzereagowanych monomerów – akrylamidów, które mają zdolność penetracji przez skórę, a przy wysokich stężeniach mogą być neurotoksyczne. Dlatego UE określiła maksymalne dopuszczalne w balsamach do ciała stężenie resztek akrylamidów na 0,1 mg/kg.

Udział substancji występujących w naturze i syntetycznych w Sunbrelli jest prawie równy, z niewielką przewagą tych ostatnich. 10 związków może być pochodzenia roślinnego lub/i zwierzęcego, 7 uznano za komodogenne, a 4 mogące wywoływać alergie, w tym Laureth-7 (detergent) i PEG-8 (rozpuszczalnik dla substancji aktywnych). Substancją kancerogenną jest Tocopherol, niemniej jednak dopiero przy wysokich dawkach. 3 niebezpieczne dla kobiet w ciąży składniki wymieniłam już wcześniej – Phenoxyethanol, Polyacrylamide i Laureth-7. Substancje będące pochodnymi ropy naftowej odpowiadają za natłuszczanie, a pochodna silikonu jest emolientem suchym. Stężenia 8 składników (czyli 40%) są regulowane prawnie.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Chitozan naturalny Sun ✅ 🍀 ❤ http://bit.ly/2m4XgC
– Dax Sun balsam po opalaniu  http://bit.ly/2CNVfWB
– AfterSun chłodzący żel pod prysznic po opalaniu✅ 🍀 http://bit.ly/2CMISJG

Data wykonania analizy: 23.07.2017