Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Zapewnie nie tylko mnie Biały Jeleń kojarzy się przede wszystkim z szarym mydłem, ale marka ta ma również w swoim portfolio szampony, kremy,płyny do kąpieli, a nawet linię kosmetyków dla mężczyzn. Dziś jednak przeanalizujemy bezpieczeństwo składników żelu do higieny intymnej z aloesem.

15 składników żelu należy do wszystkich grup zagrożenia dla zdrowia: po 47% do grup niskiego i średniego ryzyka, a jeden składnik (co stanowi 6%) przypisano do grupy najwyższego zagrożenia. Jest nim Cocamide DEA, substancja myjąca, mogąca działać alergennie, która jest niewskazana dla kobiet w ciąży oraz dla której opublikowano badania wskazujące na kancerogenność. Wysoka punktacja (7/10) dla tej substancji związana jest również z ryzykiem powstawania toksycznych nitrozoamin. Więcej o Cocamide DEA napisaliśmy przy okazji żelu do mycia twarzy Liście Manuka z Ziaji (link do analizy znajdziecie na końcu).

Zaskoczeniem dla mnie okazał się niski parametr %natury – tylko 1/3 składników występuje naturalnie w przyrodzie. 2 składniki, które mogą być pochodzenia zwierzęcego, jednocześnie mogą pochodzić z roślin. Z flory wywodzi się prawie połowa (7) składników.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Łagodny żel do higieny intymnej z Sylveco: http://bit.ly/2vyrlNq
– żel Facelle intim Sensitive z Rossmanna: http://bit.ly/2eSTgSZ
– żel do mycia twarzy Liście Manuka z Ziaji (więcej o Cocamide DEA): http://bit.ly/2xdNQMY

Data analizy: 09.10.2017