Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Dziś analizujemy klasykę kremów – Nivea Creme. Skład kremu pozostaje praktycznie niezmieniony od momentu wprowadzenia, czyli od roku 1911 (!), podobnie jak jego charakterystyczne, minimalistyczne niebieskie opakowanie z białym napisem. Nazwa kremu opisuje jego nazwę, bo po łacinie nivis oznacza śnieżnobiały.

Uniwersalny krem Nivea zawiera 21 składników należących do wszystkich 3 grup zagrożenia dla zdrowia (wg. EWG’s Skin Deep Cosmetics Database). Największy udział – 53%, mają substancje niskiego zagrożenia, ale mamy także 3 substancje z grupy wysokiego ryzyka. Otrzymały one punktację 7/10 i są to: Geraniol, Hydroxycitronellal, Cinnamyl Alcohol. Wszystkie są substancjami zapachowymi i mogącymi powodować alergie skórne; muszą zostać wymienione w składzie, jeśli stężenie każdego z nich przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym (lub 0,01% w kosmetyku spłukiwanym). Należy zwrócić uwagę, że oprócz parafiny i alkoholu lanolinowego, wszystkie pozostałe substancje, które należą do grupy średniego i wysokiego zagrożenia, to substancje o głównej funkcji „zapachowej” i stanowią one 1/3 składników kremu (+ dodatkowo kompozycja zapachowa pod nazwą Parfum).

%natury bardzo przeciętny, bo 52% to nie jest wybitny wynik 🙂 Wynik nie powinien budzić zdziwienia, gdyż jest to formulacja opracowana już ponad wiek temu, czyli w początkach rozwoju przemysłu kosmetycznego, podczas którego wyznacznikiem nie była naturalność składu a efektywność działania.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Nivea Soft ⚠ http://bit.ly/2fSwZbi
– Nivea Sun SOS balsam po opalaniu⚠ http://bit.ly/2wjmj8b

Data analizy: 11.09.2017